Sensosplit 35


 

Štípačka se světelným senzorem pro automatickou výrobu palivového dřeva

Nový automatický stroj štípe kulaté kmeny s max. délkou 50 cm a max. průměrem 50 cm.
 
A čím je automatická štípačka Sensosplit tak výjimečná?
Může být ovládána pouze jednou osobou, automaticky kmen rozštípne a využívá k tomu nejmodernější technologií: Světelné senzory detekují, když se ruce přiblíží k nebezpečné zóně a štípání zastaví. Ruce zůstanou v bezpečí a všechno je v pořádku.
 

Automatické štípání se senzorem

Ve srovnání s předchozím modelem POSCH SplitMaster 35 spustí obsluha proces štípání na novém modelu Sensosplit s jedinou krátkou aktivací páky. Automatický stroj na štípání dřeva vykoná zbytek sám: se štípací silou 35 tun a funkcí Autospeed (stroj automaticky vybere vhodný štípací tlak a rychlost) je kmen přitlačen ke štípacímu noži. Štípací plocha je zajištěna světelnou mřížkou (senzory AOPD): jakmile je světelná clona narušena, štípací píst se okamžitě zastaví a obnoví práci pouze tehdy, když je nebezpečná zóna opět čistá.

Více možností plnění stroje

Stroj se plní ve výšce 88 cm. Volitelně je dostupný pracovní odkládací stůl,  který usnadňuje plnění stroje dřevem: několik kmenů lze odložit přímo na stole a stroj lze plnit rychleji a snadněji.

Další možností je dopravit kulatinu do stroje pomocí hydraulicky ovládaného podavače dřeva, např. při plnění přímo ze země (viz fotografie).

 

Automaticky až 18 polen

Různé varianty nožů jsou hydraulicky nastavitelné. Vyberte si mezi štípacím nožem na 4, 6 nebo 8 polen nebo kruhovým štípacím nožem – až pro 18 polen z jednoho kmene.

Hotová polena padají přímo na 4 nebo 6 m dlouhý dopravní pás. A to je všechno. Mezitím můžete znovu naplnit SensoSplit dalšími kmeny.

Pokud dáváte přednost mobilnímu zařízení, zvolte ke stroji podélný podvozek. Stroj je k dispozici s elektromotorem a pohonem vývodovou hřídele.