Osvědčená mobilní aplikace Hargassner pro mobilní ovládání topných systémů na biomasu byla doplněna o nové funkce. To se jí velmi vyplatilo, neboť v aktuální meziodvětvové studii organizované „Německou společností pro spotřebitelská studia“ dosáhla aplikace Hargassner v červnu vynikajícího prvního místa ve své kategorii aplikací pro řízení vytápění.

Německá společnost pro spotřebitelská studia ve své výroční studii „DtGV-App-Award“ opět zkoumala, které aplikace pro uživatele Android a iOS skutečně inspirují jejich zákazníky. Pro celoněmecké a mezioborové hodnocení 2022 bylo pomocí online panelu získáno více než 100 000 názorů zákazníků na celkem 888 aplikací ze 102 odvětví. Zahrnuta byla pouze hodnocení od lidí, kteří příslušné aplikace v posledních dvou letech skutečně aktivně používali.

Nejlepší z konkurence 28 aplikací

V oblíbenosti jednotlivých aplikací byly velké rozdíly. Komplexní problém zákaznické spokojenosti byl převeden na srovnatelného jmenovatele pomocí tzv. „App Satisfaction Score“. Aplikace Hargassner se dokázala ujmout vedení ve své kategorii výrobců topení z konkurence 28 aplikací. Mobilní aplikace Hargassner umožňuje nonstop přístup a ovládání kotle Hargassner odkudkoli na světě. Konfigurace lze měnit a stav monitorovat v reálném čase.

„Hned od začátku jsme se zaměřili na uživatele. Základem je komunikace v reálném čase s našimi topnými systémy. Ocenění však přišlo jako překvapení. Udělalo nám velkou radost a samozřejmě nás povzbudilo, abychom aplikaci Hargassner i v následujících letech nadále vylepšovali,“ říká Christian Neuburger, odpovědný vedoucí týmu pro vývoj softwaru Hargassner.

 

Aplikace, která je k dispozici pro telefony Android a iPhone, nabízí četné možnosti mobilního ovládání a monitorování topných systémů Hargassner. Prioritou bezplatné aplikace bylo od počátku snadné použití. Nejnovější aktualizace přinesla další grafy trendů a nově podporuje i kombinované topné systémy. Řadu kotlů Hargassner SMART na kusové dřevo a pelety lze nyní ovládat také prostřednictvím aplikace. Důležité informace se prostřednictvím aplikace, na chytrých telefonech nebo tabletech, zobrazí i jako notifikace.

 

 

Řešení chytré domácnosti od poskytovatele kompletních služeb

Hargassner naplánoval možnost připojení aplikace k různým běžným systémům domácí automatizace (tzv. chytrá domácnost). Plánuje se integrace vytápění do Loxone Smart Home na bázi Loxone regulace pro jednotlivé místnosti. Připojení k rozhraní domácí automatizace KNX mezi topným kotlem (LAN) a sběrnicí KNX je stejně proveditelné jako připojení k systému řízení budovy a/nebo vizualizace pomocí rozhraní Mod-Bus . Standardně je možný i přístup přes webový prohlížeč.

 

 

Stručný přehled výhod aplikace Hargassner:

  • Uživatelsky přívětivý/dobrá použitelnost
  • Různé možnosti nastavení/kontrola provedených nastavení
  • Okamžitá detekce stavu topného systému: kotle, zásobníky a kotle, čerpadla
  • Komunikace v reálném čase: Systémová data a změny jsou přenášeny okamžitě
  • Zahrnuté grafy trendů za 24 hodin na mobilu (nebo delší období na webovém portálu)
  • Zajišťuje stabilní výkonný a bezpečný provoz
  • Vhodné pro vzdálenou údržbu pro koncové uživatele/topenáře/techniky (po předchozím schválení zákazníkem)
  • K ohřívači lze připojit libovolný počet uživatelů (po schválení zákazníkem)
  • Připojené měřiče tepla lze zobrazit v aplikaci (ideální pro místní provozovatele topných sítí)