Vážení obchodní partneři, Vážení zájemci o biomasu,

i v roce 2020 se toho v odvětví biomasy děje mnoho nového. Potenciální finanční úspory, dotace nebo také restrikce využívaných, avšak neekologických technologií – to bývají nejčastější body, které dokáží člověka přimět k přechodu na biomasu.

Společnost Hargassner proto v roce 2020 opět rozšiřuje svůj sortiment CO2 neutrálních produktů o nové kotle z řady SMART-LINE. Kotle Smart-HV a Smart-PK zaujmou svou kompaktní velikostí, perfektním poměrem cena / výkon a optimální funkčností, s obvyklým pohodlím, které nabízí technologie Hargassner. Nejen za tyto vlastnosti získali zmíněné kotle ocenění Energetický Genius 2020.

Kotel na kusové dříví Smart-HV nabízí výkony v rozsahu od 17 do 23 kW. Mezi přesvědčivé argumenty pro tento kotel patří například optimální objem plnicího prostoru o velikosti 102 litrů na 1/2 metrová polena, použití akumulačních zásobníků od objemu 1 000 litrů nebo dokonalá technologie zplyňování dřeva. Nový chytrý dotykový displej zaručuje jednoduché ovládání vytápění. Tento malý kotel na kusové dříví je vhodný zejména pro rodinné domy nebo malé bytové jednotky. Možné je také použití kotle Smart-HV jako Kombi kotel s kotlem na pelety Smart-PK nebo v kombinaci s jinými zdroji energie.

Nový kompaktní kotel na pelety Smart-PK je k dispozici také v rozsahu výkonů 17-32 kW. Sofistikovaná technologie spalování a nový chytrý dotykový displej zaručují ekologický provoz s jednoduchým ovládáním. Kotel je vybaven velkým zásobníkem na pelety (268 litrů / 174 kg) pro ruční plnění, a proto je dokonale vhodný pro menší bytové jednotky, rekreační domy nebo jako Kombi kotel s kotlem na kusové dříví Smart-HV nebo Neo-HV.