SpaltFix K-415

Kompaktní, s profesionální řetězovou pilou

Kompaktní výkonný stroj s řetězovou pilou

Premiéra: Na letošním veletrhu Interforst v Mnichově se představila nová, kompaktní řezací štípačka s profesionální řetězovou pilou a s ovládáním pomocí joysticku pro kmeny do půměru 41 cm.

Jednoduchá, kompaktní

Řezací štípačky pro profesionály nemusí být vždycky obrovské. SpaltFix K-415 lze díky kompaktním rozměrům snadno dopravovat pomocí traktoru. Společenství a výrobci palivového dřeva tak mohou vyrábět požadovaná polena kdekoli. Hydraulicky poháněné podávání kmene probíhá pomocí vtahovacího pásu s délkou 2 metry. Obsluha je jednoduchá: prostřednictvím jednoručního joysticku. Posuv pily je rovněž hydraulický, s automatickým uvolněním dorazu a přidržovací funkcí.

Řezání profesionální řetězovou pilou, štípání štípacím nožem

Kmeny se zkrátí pilovou lištou Oregon (délka 21″/53)na nastavitelnou délku polen 20-50 cm, automatická kolébka na dřevo předá zkrácený kus k přítlačnému kusu o velikosti 25 x 25 cm. Ten ho protlačí štípací silou
15 tun přes štípací nůž: výsledkem je 4, 6, 8 nebo 12 polen v jednom pracovním kroku. Využitím vhodných pásových dopravníků, řešení pro čištění a balení od POSCH optimalizujete vaši výrobu palivového dřeva.

Profesionální řetězová pila detailně

  • 21″ pilová lišta a výkonnostní rozteč řetězu 0,404″
  • 12 000 ot./min., rychlost řezání = 35 m/s
  • Bezúdržbový, hydraulický pohon s pilovým motorem Harvester
  • Bezúdržbová, hydraulicky ovládaná pumpa mazání řetězu
  • Vyhřívaná hydraulická nádrž na řetězový olej (obsah nádrže max. 12 l)
  • Beznástrojový přístup k výměně řetězové pily

Více aktuálních informací naleznete na stránkách výrobce POSCH