SpaltFix K-550

Profesionální řezání a štípání pro dlouhá polena

Nejvyšší možný výkon s K-550 v profesionální výrobě krátkého a metrového dřeva.

Tento působivý stroj na výrobu palivového dřeva s štípací silou 41 t vyrobí polena v požadované délce od 25 do 100 cm v jediném pracovním kroku. Díky hydraulicky nastavitelnému nožovému rámu dokáže SpaltFix K-550 zpracovat až 18 kmenů v jedné operaci.
SpaltFix K-550 má řadu užitečných funkcí:

1)Komfortní ovládání pomocí joysticku

Na přehledném ovládacím pultu máte všechny procesy bezpečně ve svých rukou. Manipulátor umístí kmeny před zpracováním do správné polohy.

2)Pila SuperCut-Harvester pro rychlý a bezpečný řez

Díky hydraulickému napínání řetězu a listu a hydraulickému dvojitému podavači dokáže pila SuperCut bezpečně a rychle řezat kmeny s průměrem do 55 cm.

3)Stejnoměrná polena bez výměny nože
 
Hydraulicky nastavitelný štípací nůž MULTI zajistí optimální výsledek u každého průměru kmenu. SpaltFix K-550 vyrobí až 18 polen v jednom pracovním kroku.
 
4)Opravdová síla uvnitř SpaltFix K

 
Přítlačný kus tlačí dřevo silou 36 t/ 41 t proti dvojsečnému štípacímu noži a vyrobí tak rychle maximální počet polen. Nejvyšší možný výkon zajistí systém OptiSplit: automatické přizpůsobení štípacího zdvihu pro optimalizaci výkonu.
 
5)Kontinuální plnění pro vyšší výkon
 
Volitelně dodávaný jeřáb pro nakládání dřeva zajistí stálý přísun kmenů před procesem řezání.
 
6)Čisté další zpracování bez námahy

 
Pásové dopravníky přivážejí hotová polena k požadovanému balicímu stroji. Díky kombinaci čističe dřeva LogFix a systému PackFix získáte kvalitní a čistě zabalené palivové dřevo.