SpaltFix K-700 Vario mobilní

Variabilní řezací štípačka s pojezdem – ještě efektivnější a s větším průměrem

Variabilní řezací štípačka SpaltFix K- 700 Vario s pojezdem: Palivové dřevo můžete řezat, štípat a nakládat všude tam, kde to potřebujete. Ať už v rámci firmy mezi různými sklady dřeva nebo při práci v lese, automatická řezací štípačka s traktorovým nebo automobilovým podvozkem je mobilní řešení pro profesionály.

Díky kombinaci PowerCut a AutoSplit je možno zpracovávat i ty nejsilnější kmeny až do průměru 70 cm s nastavitelnou délkou hrany. Se štípací silou 19 t je možné zpracovat až 60 polen v jednom pracovním kroku!

 


 

Vlastnosti:

  • Pracujte ještě plynuleji!

Dva podávací válce s výraznými zuby dopraví k pile masivní polena o průměru až 70 cm – zejména pro křivá polena a zbytkové dřevo. Agregát SuperCut-Harvester s lištou 90 cm a hydraulickým dvojitým podavačem zaručuje správný řez i u nejsilnějších kmenů (minimální průměr 15 cm). Výhodou je vysoký řezný výkon, nezávislé napnutí řetězu a snadná údržba.

  • Jednodušší údržba

Výměna řetězu a lišty je díky nové pilové jednotce mnohem snazší – zvyšuje se tím životnost lišty. Vertikální ventilace zajišťuje bezporuchové řezání a předržovač řezaného kmene má vše pevně pod kontrolou.

  • Nový design kabiny pro lepší výhled do všech stran

Funkce otáčení vám poskytuje jasný výhled na proces řezání a umožňuje ergonomickou práci. Standardní Bluetooth rádio poskytuje hudbu do vašich uší – USB port a držák mobilního telefonu jsou již standardní výbavou.

  • Běží jako hodinky

S větší nádrží na olej na řetěz (objem 70 litrů) můžete řezat až 10 dní. K dispozici je také přístup k pohonným modulům a štípací jednotce: pro snadné čištění a údržbu. Centrální mazání probíhá automaticky.

  • Vylepšené vysoce výkonné odsávání třísek

Odsávání třísek bylo optimalizováno z hlediska výkonu a hluku.

  • Robustní, otočný dopravní pás

Dopravní pás je navržen s plechovými příchytkami a automatickým centrováním. Pro efektivní nakládání do BigBagů nebo na přívěs je k dispozici otočný dopravníkový pás.

  • Možnost vybavit kabinu klimatizací anebo zvolit variantu TURBO

V rámci doplňkové výbavy lze kabinu nechat plně zasklít a nainstalovat klimatizaci – ta dokáže obsluhu v létě zchladit a v zimě naopak efektivně ohřát. Pokud chcete vyrábět dřeva ještě více, lze volitelně objednat tzv. TURBO-Paket, který zvýší výkon řezání i štípání o 25 %.

 


 

Řezej, štípej a nakládej v rekordním čase!

Často se nás ptáte, kolik palivového dřeva (sypané kubické metry za hodinu) dokáže vyrobit například SpaltFix K-700 Vario. To závisí na průměru kmene a variantě nakládání. Příslušný hodinový výkon vidíte ve výkonovém diagramu – níže. Optimální kvality kmene dosáhnete od průměru kmene 25 cm.