SpaltFix K-710 a-Vario

Variabilní řezací štípačka

Vyrábějte polena s nastavitelnou délkou hrany

 

NOVINKA: pro polena do průměru 70 cm!

 

SpaltFix K-Vario vyrábí palivové dříví v požadované velikosti: nejprve motorová pila oddělí polena až do průměru 70 cm , polena se pak štípají plně automaticky a novinkou je také připojení k IIoT (Industrial Internet of Things).

 

„S IIoT lze systémová data ukládat prostřednictvím cloudového řešení a kdykoli k nim přistupovat. Vaše výhoda: Můžeme vám ještě lépe poradit nebo pro vás provést aktualizace softwaru.“ Karlheinz Brodschneider, vývoj

 

       undefined


 

Vlastnosti:

1) Vše pod kontrolou: s joystickem a elektronickým ovládáním

Posun kmene a řezání ovládejte centrálně pomocí joysticku, zbytek procesu štípání funguje plně automaticky. Praktický doplněk: Pokřivené kmeny můžete optimálně ustavit pomocí hydraulického manipulátoru kmenů a dopravit je tak k pilovému agregátu.

 

2) Optimalizujte pracovní procesy pomocí dřevěné podpěry

S profesionálním podáváním polena je váš procesor palivového dřeva nepřetržitě podáván a výkon je maximalizován. V závislosti na množství dřeva a průměru kmene můžete jednotlivě kombinovat podélné a příčné dopravníky.

 

3) Výkonná, bezpečná a nenáročná na údržbu: pilová jednotka SuperCut

Se svou 90 cm dlouhou čepelí a hydraulickým dvojitým chapadlem zajišťuje harvestorová jednotka SuperCut, že každý řez je bezpečný, a to i v těch nejtlustších kmenech (minimální průměr 15 cm). Výhody spočívají ve vysokém řezném výkonu, nezávislém napnutí řetězu a snadné údržbě.

 

4) Bezproblémový nepřetržitý provoz díky vysoce kvalitním komponentům

Hydraulická vyhazovací klapka a standardní nárazníkový pás zajišťují hladký přenos řezaných částí kmene na štípací jednotku. Systém je navržen pro vysoký hodinový výkon a dlouhou pracovní dobu.

 

5) Perfektní palivové dříví v požadované velikosti polena

Štípací výkon 16 t a štípací nůž ve tvaru X. Díky tomu AutoSplit rozděluje kmeny na palivové dřevo – zcela automaticky. Pouze regulujete posuv a získáte požadovanou velikost sochoru s délkou hrany 5 až 15 cm. Optimální kvality palivového dřeva dosáhnete od průměru kmene 25 cm.

 

6) Výpočet objemu dřeva

Štípací jednotka „AutoSplit“ je dodávána s elektronickým ovládáním – uživatelsky přívětivým ovládáním pomocí dotykové obrazovky, pomocí které můžete rychle a snadno určit délku hrany. Optický senzor na nárazníkovém pásu automaticky spustí proces štípání. Pokud kmenové části chybí, proces štípání se zastaví, což výrazně zvyšuje bezpečnost provozu. Objem zpracovaného dřeva se počítá přibližně (pouze pro vnitřní potřebu).


 

Efektivnější a s větším množstvím zpracovaného dříví !

Často dostáváme otázku, kolik palivového dříví (hromadné kubické metry za hodinu) dokáže vyrobit například SpaltFix K-700 Vario . To závisí na  průměru polena a variantě nakládání . Příslušný hodinový výkon si můžete přečíst ve výkonovém diagramu. Optimální kvality palivového dřeva dosáhnete od průměru kmene 25 cm.

 

Galerie