Osvědčený profesionální odkorňovací stroj Schälprofi zpracovává tenké kmeny do průměru 24 cm na dřevěné kůly. S novou konstrukcí okružní pily je nyní možné jej okamžitě rozdělit také uprostřed.

 

Výroba kůlů na dřevěné ploty je často obtížnější, než se zdá, protože zahrnuje několik pracovních kroků, které nelze provést na jediném stroji. Každý jednotlivý kmen musí být zkrácen, odkorněn, zašpičatěn a případně také rozdělen, pokud chcete mít kůl na dvě poloviny.

 

S novým nástavcem okružní pily pro SchälProfi pro pohon Z / ZE můžete všechny tyto pracovní kroky provést v jedné operaci – bez námahy a rychle!

 

S novým průhledným bezpečnostním krytem z polykarbonátu můžete sledovat proces řezání a včas řez v případě potřeby opravit. Stůl pily o rozměrech 150 x 85 mm nabízí velkorysý úložný prostor, sloupek lze snadno posunout dopředu pomocí dvou válečků. Namontovaný doraz umožňuje přesné a středové řezání – takže nenecháte nic náhodě a získáte rovnoměrnější kůly, např. pro použití jako příčné lišty.

 

Více informací a video ke stroji Schälprofi naleznete zde na našem webu anebo na oficiálních stránkách výrobce.